«Українські головні убори» – книга року 2016

головні убори

На засіданні Комітету зі щорічної премії Президента України «Українська книга року» назвали претендентів на здобуття нагороди. Про це повідомлено на офіційному сайті Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Серед 40 видань від 25 видавництв перемогу в номінації “За вагомий внесок у розвиток українознавства” здобула книга Галини Стельмащук «Українські народні головні убори».

Це видання – результат праці над монографією, де вперше розглянуто процес розвитку головних уборів та зачісок, що побутували на території України з найдавніших часів до початку XX ст. Висвітлюються всі види і форми головних уборів різних соціальних груп населення, загальні риси та регіональні відмінності. Показано роль атрибутів, символів, знаків у головних уборах, особливо обрядових.

Авторка цієї книги намагалась підібрати такий ілюстративний матеріал, щоб показати українців, якими вони є насправді – прекрасними, духовно наповненими людьми. Вони зображені у вінках, коронах, стрічках, намітках, яскраво та вишукано оздоблених. Також книга містить унікальні фотографії картин відомих художників, які писали портрети козацької старшини, гетьманів, козаків, княгинь, простолюдинів.

Пропонована книга буде цікавою для істориків, етнологів, мистецтвознавців, художників, викладачів та студентів, усіх, хто цікавиться питаннями традиційної культури українського народу.